Příměstské tábory

LÉTO 2024 - 5.-9. srpna

Příměstský tábor pro mladé dobrodruhy
plný her, pohybu, objevování přírody i tvoření.

Pro: holky a kluky od 6 do 12 let
Termín:
5. – 9. 8.2024, 8-17 hod.
Cena: 3 900 Kč (s přespáváním 4450 Kč), slevu 500 Kč mohou uplatnit*
Základna: Letohradská 62, Praha 7

Co společně zažijeme?
– výpravy do Letenských sadů a Stromovky
– každému vznikne jedinečné zvířátko
– zábavné zvířecí rekordy
– dobrodružný výlet do Divoké Šárky
– čtvrteční večerní program s přespávačkou (pro zájemce)
– prozkoumáme přírodu ve městě a rozmanitosti života na Zemi
– na známých místech budeme objevovat, co běžnému pohledu zůstává skryto

Přihlašovací formulář

* Zvýhodněná cena 3400 Kč (s přespávačkou 3950 Kč) pro:
– děti, které se již tábora účastnily
– současné i bývalé děti z Ekoškolky Rozárky
– děti z kroužku Výřích výprav, jejich sourozenci

Kontakt: Tereza Zenklová, tereza.zenklova@podhoubi.cz nebo +420 776 356 959

Smluvní podmínky tábora

Image by Freepik

LÉTO 2023

Léto v letu

Tábor byl plný her a přírodovědného bádání. S dětmi jsme se společně vydali po stopách tajných šifer a postupně odkryli různá tajemství létajících živočichů i rostlin. Většinu času jsme trávili venku ve Stromovce nebo v Letenských sadech, vyrazili jsme i na výlet do Divoké Šárky. Pro zájemce byl součástí i jeden dobrodružný večerní program s přespáváním. Zázemí jsme měli v letenské Ekoškolce Rozárce.

 

LÉTO 2022

Za příběhy Trojské kotliny

Zázemí jsme letos měli v budově trojského gymnázia, ale většinu času jsme byli venku. Vzhledem k horkému počasí jsme si co nejvíce užívali chladivou vodu na Haltýři, ve Vltavě nebo v kašně trojského zámku. Dobře nám bylo i ve stínu stromových velikánů nebo v chodbách staré čistírny v Bubenči. Děti vyčistily studánku víle Voděnce, pomohly najít Větrovci cestu mezi domy, udobřily rozhněvaného vodníka. Za pomoc získaly drahé kameny, ze kterých si vyrobily ochranné amulety. Nejlepší odměnou ale bylo setkání s krásnými a vznešenými tvory – želvou, užovkou, veverkami, jepicí nebo motýlími krasavci.

LÉTO 2021

Na stopě!

V průběhu čtyř turnusů příměstských táborů se postupně vystřídalo více než 60 dětí – mladých nadějných detektivů. Celý týden trénovali postřeh, pozorovací schopnosti, týmovou spolupráci, maskování, metody laboratorní práce nebo fyzickou zdatnost. Poradili si i s nečekaným záškodníkem a vyřešili svůj první opravdový případ. Na závěr obdržel každý účastník jmenovací dekret pro „detektiva juniora“ a společně jsme si pochutnali na nejlepší zmrzlině v okolí.

Realizace táborů byla v tomto roce v rámci dotačního titulu Letní kempy podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a díky tomu byly tábory pro děti  zdarma. 

LÉTO 2020

Za poklady přírody

Během letních prázdnin se nám podařilo realizovat tři turnusy příměstských táborů pro děti prvního stupně – jeden v Troji a dva v Nových Butovicích. Děti se každý den pohroužily do zkoumání některého z pokladů, které nám příroda nabízí. Vyzkoušely si například práci pasáčků ovcí i zpracování vlny, upekly si placky z vlastnoručně vymláceného a umletého obilí nebo pozorovaly hmyz a vyrobily pro něj z přírodnin domečky.